Nowy numer – 2/2008 JEDNOŚCI

Samorząd Gminy Hrubieszów z redakcją w GOK w Wołajowicach wydał drugi numer w bieżącym roku, pisma bezpłatnego „Jedność”, dotyczące wydarzeń z tej gminy, z ostatnich miesięcy.

Reklamy

W piśmie m. in. poczytamy: o „Gminnym Święcie Kobiet” w Moniatyczach i Kosmowie, że gmina Hrubieszów promowała swoje walory krajoznawczo – turystyczne w Lublinie, o konkursach w GOK w Wołajowicach: archeologicznym, wiedzy „Bezpiecznie w szkole i poza szkołą”, „Stanisław Staszic i Towarzystwo Rolnicze Hrubieszowskie”, recytatorskim im. Kazimiery Wiśniewskiej, recytatorskim turnieju czytelniczym dla miłośników Harry Pottera, sztuki słowa pt. „Dokąd wiodą ścieżki fantazji”.

O Obchodach Staszicowskich w Jarosławcu i Dziekanowie, „Dniu Seniora” w Obrowcu, Szpikołosach, Masłomęczu, Nowosiółkach i Moniatyczach, o rocznicy OSP w Czerniczynie, majówce w Kułakowicach Pierwszych, czynie społecznym XXI wieku w Brodzicy, obchodach „Dnia Ziemi” w SP w Stefankowicach i Moniatyczach, jak witano Pierwszy Dzień Wiosny w ZSP w Moniatyczach, jak obchodzono „Dzień Strażaka” w Koble, akademii w ZSP w Moniatyczach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz „Wieczornicy Patriotycznej”.

Wójt gminy Jan Mołodecki wydał zarządzenie w sprawie: ogłoszenia akcji pod nazwą „Kwitnąca Gmina”, która będzie trwała do 30 X b.r. W akcji tej bierze udział 30 miejscowości, które wybierają dla swoich miejscowości różne rodzaje kwiatów, np.: Świerszczów – aksamitka, Teptiuków – astry czy Moroczyn – dzierotka.

Placówka Straży Granicznej w Hrubieszowie przybliżyła kształtowanie systemu ochrony granic. W innym miejscu przedstawiona jest sylwetka Mileny Wojtiuk z Gminnego Gimnazjum w Moniatyczach, laureatki wielu konkursów recytatorsko – teatralnych, nawet w Lublinie czy Toruniu. Poczytamy i pooglądamy na zdjęciach relację z Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Archeologii w Hrubieszowie i okolicach.

Są i strony ”Żaczka” redagowane przez uczniów SP w Mienianach, dotyczą one m.in.: trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II, światowego „Dnia Ziemi”, historii Święta Pracy i Konstytucji 3 Maja, wycieczki do Lublina oraz „Święta Matki”, są też przysłowia i wierszyki. Autorami tekstów w Żaczku m.in. są: Krystyna Pęk, Agnieszka Gałan, Jakub Kowalewski, Marek Tański, Sebastian Krawczyk, Adam Kusiak.

Autorami tekstów w ”Jedności” m.in. są: Jacek Fuchs (również zdjęcia), Sylwia Luchowska, Jolanta Tarnawska, Renata Makieła, Robert Palichleb, Piotr Sendecki, Anna Pępko, C. Malec, Grażyna Smaga, Grażyna Opała, Elżbieta Lebiedowicz, Grażyna Starykiewicz, Artur Olko, Monika Demuś, Justyna Mróz.

Opracował – mak