Nowy numer pisma – Jedność Hrubieszowska

HrubieszówGmina Hrubieszów

Reklamy

Ukazał się w bieżącym roku czwarty numer poczytnego pisma samorządowego Gminy Hrubieszów – „Jedność Hrubieszowska”, zawiera on relacje z różnych wydarzeń, jakie ostatnio wydarzyły się na terenie Gminy, jak i udziału mieszkańców tego obszaru poza jej rejonem.

***

Ukazał się w bieżącym roku czwarty numer poczytnego pisma samorządowego Gminy Hrubieszów – „Jedność Hrubieszowska”, zawiera on relacje z różnych wydarzeń, jakie ostatnio wydarzyły się na terenie Gminy, jak i udziału mieszkańców tego obszaru poza jej rejonem.

M. in. poczytamy o:

– Na początek, Bartłomiej Bartecki opisał pobyt 22 – osobowej Drużyny Gotów z Masłomęcza w Svishtov (Bułgaria) na II-gim Festiwalu Kultury Antycznej, gdzie m.in. odbyła się rekonstrukcja bitwa, jaka odbyła się pomiędzy rzymskimi legionami a Gotami, Trakami i Dakami.

– 18 IX w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się Wielki Finał Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, podczas którego kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie p. Danuta Gerynowicz otrzymała pamiątkową statuetkę oraz pamiątkowy medal dla Gminy Hrubieszów, jedynej w woj. Lubelskim wyróżnionej za działania profilaktyczne

– Sylwia Luchowska opisała Jubileusz 60 – lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Moniatyczach, która została założona 12 I 1949 r., z tej okazji p. Irena Katarzyna Czerwińska napisała wiersz Pt. „Rzeka wspomnień”.

– p. Jacek Fuchs opisał nam i przedstawił na fotografii Europejskie Dni Dobrosąsiedzkie w Kryłowe, Dożynki Gminno – Parafialne Gminy Hrubieszów w Brodzicy, Sztafetowy Bieg Pamięci (w którym nie chodzi o wyścigi …) i święto Seniorów w Kujakowicach III.

– Natomiast p. Alicja Zawadzka o aktywności kabaretu z Gródka „To i Owo na ludowo”, który nawet otrzymał nagrodę podczas X Wojewódzkiego Spotkania Kabaretów „Kąkolowisko”.

– p. Janina Mróz przedstawia nam udział delegacji ze Stefankowic w święcie pułku 15 pp „Wilków” w Dęblinie, który we wrześniu 1939 r. pod Stefankowicami pokonał najeźdźców. W innym miejscu poczytamy o święcie chłopaków u przedszkolaków w Stefankowicach

– W reportażach JJ dowiemy się, co spotkało w 100 – letnim życiu p. Karoliny Sarzyńskiej z Nowosiółek i jak przebiegał Parafialny Piknik Rodzinny w Szpikołosach (podobny odbył się w Stefankowicach)

– IKC i pracownicy świetlicy przedstawili na łamach pisma „Wieści z Moroczyna”

– W innym miejscu można poczytać o uroczystościach z okazji Dnia Seniora w Ubrodowicach, Teptiukowie, Wolicy i Czerniczynie

– p. Grażyna Woźnica opisała jak zostało zorganizowane „Święto pieczonego ziemniaka” w Husynnem. Podobne imprezy odbyły się w Moniatyczach, Dziekanowie, Stefankowicach i Stafankowicach Kolonia.

– Panie Justyna Bełz i Aneta Nocek opisały wyjazd uczniów ZSP w Moniatyczach na Lubelski Festiwal Nauki, m.in. odbyły się pokazy w laboratorium chemicznym.

– W ZSP w Moniatyczach odbyła się akcja „Sprzątanie Świata” i uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Święta Patrona. Chłopięca gimnazjalna drużyna piłkarska w mistrzostwach powiatu wywalczyła wysokie 2 miejsce ulegając w finale G. 3 z Hrubieszowa 0:3. Trzecioklasiści gimnazjum uczestniczyli w IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

– Są jeszcze i inne informacje, okładki są kolorowe z licznymi zdjęciami, wewnątrz numeru zdjęcia biało – czarne, Nakła 1350 egzemplarzy, czasopismo jest bezpłatne

***

Opracował – mak

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009