Nowy sezon w DKF

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na projekcje i spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Po wakacyjnej przerwie miłośników ambitnego kina czekają nowe tytuły, spotkania z prelegentami, ożywione dyskusje oraz klubowa atmosfera.

Reklamy

Wrześniowe spotkania rozpoczniemy od Flamenco, flamenco Carlosa Saury – filmu wypełnionego hiszpańską muzyką i taneczną pasją. Projekcje Dyskusyjnego Klubu Filmowego w środy o godz. 18. 30.

7.09.2011, godz. 18.30 – FLAMENCO, FLAMENCO, reż. Carlos Saura

Carlos Saura odkrywa w kolejnej części swojej muzycznej podróży tajemniczy i uwodzący świat kultury flamenco. Zabiera widza w podróż przez życie, pokazując kolejne jego akty w różnych aranżacjach tanecznych i muzycznych. Istotną rolę odgrywa tu światło, zmieniające barwy i natężenie w zależności od okresu życia, który ilustruje. W tej produkcji obok dźwięków i tańca ważne jest też hiszpańskie malarstwo, stanowiące tło scenograficzne. Saura zaprosił do współpracy nie tylko znanych i cenionych artystów starszego pokolenia jak Paco de Lucía, Manolo Sanlúcar, Tomatito y José Mercé ale i przedstawicieli nowego nurtu tradycyjnych hiszpańskich rytmów. Ekran wypełnili dźwiękami między innymi Eva Yerbabuena, Sara Baras, Israel Galván, Estrella Morente, Niña Pastori, Miguel Poveda, Farruquito, Rafael Estévez & Nani Paños, Montse Cortés czy Rocío Molina.

14.09.2011, godz. 18.30 – CYRK COLUMBIA, reż. Danis Tanović

Danis Tanović, autor słynnej „Ziemi niczyjej”, powraca w swoim najnowszym filmie do tematyki krwawych transformacji, które towarzyszyły rozpadowi Jugosławii na początku lat 90. Jednak Tanovića bardziej od samego konfliktu interesują relacje między bohaterami, dzięki którym snuje swoją opowieść o końcu pewnej epoki.

Główny bohater, Divko, wraca w rodzinne strony, do Bośni, by zemścić się na swojej żonie, Luciji, która nie wyjechała z nim, kiedy musiał uciekać z kraju dwie dekady wcześniej. Dorobił się w Niemczech, więc popisuje się swoim czerwonym Mercedesem oraz skąpo ubraną dziewczyną, ale nie jest tak naprawdę złym człowiekiem. Będzie mógł udowodnić swoją wartość, kiedy kraj ogarnie krwawa pożoga.

21.09.2011, godz. 18.30 – FRYZJERKA, reż. Doris Dörrie

Kathi, pokaźnych rozmiarów fryzjerka, żyje marzeniami. Jej recepta na uszczęśliwienie świata jest niezwykle prosta – dobra fryzura rozwiąże każdy problem. Przynajmniej na pewien czas. Kathi wierzy w swoją „misję” i gorliwie zabiera się do realizacji planów. Ustawiczna chęć niesienia pomocy sprawia jednak, że droga do własnego salonu fryzjerskiego zaczyna biec pod górkę… Kilka niespodziewanych romansów, grupa nielegalnych imigrantów do przemycenia i sporo absurdalnych sytuacji. Marzenia potrafią się spełniać w zupełnie nieprzewidywalny sposób!

28.09.2011, godz. 18.30 – LUDZIE BOGA, reż. Xavier Beauvois

Lata 90., w górach Maghrebu znajduje się klasztor cystersów. Ośmiu francuskich mnichów żyje pośród ludności muzułmańskiej. Gdy fundamentaliści islamscy mordują grupę zagranicznych pracowników, region ogarniają zamieszki i związany z nimi niepokój. Wojsko proponuje zakonnikom ochronę i opuszczenie miejsca zagrażającego ich życiu. Jednak mnisi bez względu na rosnące wokół nich niebezpieczeństwo, decydują się zostać. Niedługo potem otrzymują od terrorystów ostrzeżenie… Film jest zainspirowany wydarzeniami, które miały miejsce w Tibhirine w Algierii, między 1993 a 1996 rokiem.

Bilety:
9 zł (klubowe – dla członków DKF)
14 zł (ulgowe)
16 zł (normalne)