Nowy sprzęt dla bibliotek w gminie Mircze

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirczu otrzymała nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny. Dzięki temu m.in. po kilku tygodniach przerwy w placówce znowu działa czytelnia internetowa z szerszą niż dotychczas ofertą dla użytkowników.

Reklamy

W sumie do głównej placówki w Mirczu i jej filii w Kryłowie oraz Wiszniowie trafiło: 6 zestawów komputerowych i laptop, po 3 urządzenia wielofunkcyjne, drukarki A 3 i aparaty cyfrowe oraz projektor z ekranem.

Najwięcej nowego sprzętu posiada biblioteka w Mirczu, która ponownie uruchomiła czytelnię internetową.

Reklamy

– Komputery, których używaliśmy przez ostatnie lata były tak przestarzałe, że kilka tygodni temu musieliśmy z nich zrezygnować. Urządzenia, które teraz otrzymaliśmy są nowe i jest ich więcej, co pozwala znacznie rozszerzyć naszą ofertę – tłumaczy Damian Otkała z mireckiej biblioteki. Obecnie jej użytkownicy mogą w nowej czytelni internetowej nie tylko przeglądać strony w sieci, ale również drukować dokumenty, skanować je i kopiować. Z nowych rozwiązań mogą też korzystać ci, którzy mają własne laptopy bądź tablety, ponieważ placówka jest wyposażona w bezprzewodowy dostęp do internetu.

Prawie wszystkie usługi są bezpłatne. Opłaty są pobierane jedynie za wydruki, ale jak podkreśla Damian Otkała, stawki nie są wygórowane, a pieniądze są potrzebne wyłącznie na pokrycie kosztów zakupu materiałów eksploatacyjnych, czyli tonerów i papieru.

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirczu i jej filie otrzymały nowy sprzęt dzięki temu, że zakwalifikowała się do drugiego etapu ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek. Nowoczesne urządzenia trafiły też do uczestniczących w mireckim projekcie placówek w Dołhobyczowie, Kraśniczynie i Suścu.

***

Źródło: www.ias24.eu
(fot.GBP/GOK Mircze)