17 kwietnia 2024

Nowy zastępca komendanta NOSG [ZDJĘCIA]

Podpułkownik Straży Granicznej Piotr Grytczuk został nowym zastępcą komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG do spraw granicznych.

Ppłk SG Piotr Grytczuk służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 2001 w Placówce SG w Terespolu, w której pełnił służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej, zarówno na stanowiskach wykonawczych, jak i kierowniczych. W 2019 roku objął stanowisko Komendanta Placówki SG w Terespolu.

W związku z wzorowym wykonywaniem obowiązków służbowych był wielokrotnie wyróżniany: w 2011 r. został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, w 2014 r. Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, w 2015 r. Odznaką Straży Granicznej, w 2018 r. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, w 2021 r. Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej, a w 2022 r. Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

­

Dotychczasowy Zastępca Komendanta NOSG płk SG Tomasz Zybiński, po uroczystym pożegnaniu się z kadrą oraz sztandarem NOSG, objął stanowisko Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG.źródło i fot. NOSG


Zobacz też:

Terytorialsi wierni tradycji. 81 rocznica utworzenia AK [ZDJĘCIA]

Terytorialsi wierni tradycji. 81 rocznica utworzenia AK [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →