19 lipca 2024

O krok od tragedii. Wypadł z drogi i wbił się w ścianę domu

Mało brakowało, by doszło do tragedii. W dom sześcioosobowej rodziny wieczorem wbił się samochód. 19-latek kierując Audi, na łuku drogi przejechał przez płot posesji i uderzył w ścianę budynku.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 20.00 w miejscowości Łańcuchów w powiecie łęczyńskim.

Z ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mieszkaniec gminy Milejów, jadąc Audi od miejscowości Wólka Łańcuchowska w kierunku Milejowa, nagle na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi przebijając ogrodzenie prywatnej posesji. Następnie samochód wbił się w ścianę domu.

Reklamy

Pomimo tego, że całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, żadnych obrażeń nie odniósł ani kierujący Audi 19-latek, ani siedzący w tym czasie na ławce przed domem właściciel, jak też przebywająca w ogrodzie jego żona. Jak się okazało, posesję zamieszkuje też małżeństwo z dwojgiem dzieci. Na szczęście rodzina w  tym momencie znajdowała się poza domem.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 19-latka oraz poddali badaniu na obecność narkotyków. Młody mężczyzna był trzeźwy, nie kierował też pod wpływem żadnych środków odurzających. Policjanci zatrzymali od kierującego prawo jazdy i dowód rejestracyjny za pokwitowaniem.

Reklamy

Ponieważ wjechanie pojazdem w dom spowodowało naruszenie jego konstrukcji, cała sześcioosobowa rodzina rodzina spędziła noc u kuzynów.

Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia. Koniecznie będzieprzeprowadzenie oględzin przez inspektora nadzoru budowlanego.

 

źródło i fot. KPP Łęczna