O maturach i nie tylko w nowym Skafandrze

Tegoroczne egzaminy maturalne to główny temat najnowszego wydania Gazety Akademickiej „Skafander”. Poza tym w numerze znajdziecie sporo informacji z życia studenckiego oraz świata kultury i rozrywki.

Reklamy

Wraz z pierwszymi egzaminami maturalnymi redakcja „Skafandra” udała się do szkół by wypytać maturzystów o wrażenia i poziom trudności tegorocznych egzaminów dojrzałości.

Absolwentów szkół średnich do podjęcia studiów w Uczelni Państwowej w Zamościu zachęca rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski, który w obszernym wywiadzie przedstawia atuty Uczelni jak m.in. studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie, atrakcyjną ofertę stypendialną czy możliwość studiowania blisko miejsca zamieszkania.

Reklamy

W „Skafandrze” znajdziecie też wiadomości z działalności UPZ, w której w formie zdalnej ze względu na pandemię odbywają się konferencje, seminaria i spotkania z ciekawymi postaciami. W ostatnim czasie odbyły się seminaria poświęcone bezpieczeństwu ekologicznemu czy też bezpiecznym zakupom w Internecie.

Ponadto Koło Naukowe Studentów Pielęgniarstwa UPZ rozpoczęło cykl artykułów dotyczących zaburzeń odżywiania. W tym numerze przybliżają oni problematykę anoreksji.

„Skafander” tradycyjnie prezentuje sukcesy młodych i zdolnych uczniów szkół średnich z regionu. Ponadto już wkrótce poznamy laureatki tegorocznej edycji Konkursu Miss Skafandra 2021! 7 maja dobiegło końca głosowanie internautów na Facebooku. Teraz swoje oceny wydadzą jurorzy. Po ich zsumowaniu poznamy ostateczny werdykt i miss.

W związku z trwającą pandemią Gazeta Akademicka „Skafander” od dłuższego czasu ma formę e-wydania. Niezmiennie jest w niej pełno ciekawych informacji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli macie ciekawy temat, wydarzenia, zdjęcie lub pomysł piszcie do redakcji „Skafandra” na adres: skafander.info@gmail.com

Zapraszamy do lektury e-wydania „Skafandra”, które dostępne jest pod linkiem:

https://upz.edu.pl/data/file_attachment/3050-skafander-6-146.pdf

(Skafander / UPZ)


Zobacz też:

Pobił swoją babcię, 90-latka zmarła w szpitalu. Grozi mu dożywocie

Pobił swoją babcię, 90-latka zmarła w szpitalu. Grozi mu dożywocie


LubieHrubie na Instagramie