24 lutego 2024

O wypadku poinformował… samochód [ZDJĘCIA]

Zgłoszenie na numer alarmowy zostało wysłane z systemu eCall zainstalowanego w jednym z aut biorących udział w zdarzeniu.

Reklamy

W środę, około godziny 13, do stanowiska dowodzenia parczewskiej Policji wpłynęła informacja z numeru alarmowego o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kostry, w gminie Milanów.

– Okazało się, że zgłoszenie pochodziło z systemu eCall wysłanego przez jeden z samochodów biorących udział w zdarzeniu.

Reklamy

Otrzymana wiadomość zawierała dane o aucie (numer VIN, rodzaj paliwa), lokalizację w chwili zdarzenia (eCall zawiera moduł GPS) adnotację, że eCall zadziałał automatycznie, oraz informację, że nikt nie nawiązuje rozmowy z operatorem.

Czytaj: Policjanci, jak strażacy – niecodzienna interwencja [ZDJĘCIA]

Policjanci natychmiast zostali skierowani na miejsce do miejscowości Kostry. Okazało się, że na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Kierująca Audi Q 5 40-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu zderzyła się z prawidłowo jadącą Skodą Fabią. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący pojazdami byli trzeźwi – informuje sierżant sztabowy Anna Borowik z KPP w Parczewie.

– Z uwagi na uszkodzenia funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Za spowodowanie kolizji 40-latka otrzymała 1300 złotych mandatu i 10 punktów karnych – dodaje sierż. szt. Anna Borowik.

Zobacz też:

Pola – pierwsze dziecko urodzone w SP ZOZ w Hrubieszowie w 2024 roku

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KPP w Parczewie