24 września 2023

Obchody 78. rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna Oddziału „Podkowy”

Zapraszamy na obchody 78. rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna Oddziału AK dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”, które odbędą się dnia 24.07.2022 r. w Szczebrzeszynie.

Reklamy

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz współorganizatorzy 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, 18. Pułk Przeciwlotniczy w Sitańcu, 25. Zamojski Batalion Lekkiej Piechoty, Burmistrz Szczebrzeszyna, Parafia pw. Świętego Mikołaja w Szczebrzeszynie, Stowarzyszenie Patriotyczny Szczebrzeszyn, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „WIR” oraz Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna serdecznie zapraszają na obchody 78. rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna Oddziału AK dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”, które odbędą się dnia 24.07.2022 r. (niedziela) w Szczebrzeszynie.

­

Reklamy

Poniżej program uroczystości:

11:00 – Msza Święta w Kościele Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie w intencji poległych, pomordowanych i żyjących „Podkowiaków”

Reklamy

12:00 – wymarsz z Kościoła

12:15 – uroczystości pod pomnikiem Polski Walczącej i pod tablicą mjra T. Kuncewicza

13:00 – inscenizacja historyczna zdobycia Ratusza

13:30 – żołnierski posiłek, piknik z udziałem wojska współczesnego i rekonstruktorów

Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra „Echo Kniei”. Z solowym koncertem wystąpi – gość specjalny – Norbert „Smoła” Smoliński, Lider Zespołu Contra Mundum.

Uroczystość dofinansowana przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

­

(info, grafika: ŚZŻAK O/Z)


Zobacz też:

Hrubieszowscy strażacy szkolili wojskowych [ZDJĘCIA]

Hrubieszowscy strażacy szkolili wojskowych [ZDJĘCIA]