Obchody w Rozkoszówce

HrubieszówRozkoszówka

Reklamy

Dnia 20 września 2009 roku w miejscowości Rozkoszówka odbyły sie uroczyste obchody 70 Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej wraz z odsłonięciem i poświęceniem pamiątkowej tablicy na grobie żołnierza AK Ryszarda Kastrzeja ps. „Zawieja”.

***

Reklamy

Obchody rozpoczęły sie od przemarszu pocztów sztandarowych na miejsce uroczystości i odegrania Hymnu Państwowego przy Figurze Matki Bożej w Rozkoszówce. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym złożony został meldunek. Następnie powitano zaproszonych gości, licznie przybyłych na niniejsze uroczystości. W dalszej części udzielono głosu przybyłym gościom oraz dokonano wręczenia odznaczeń i dyplomów osobom szczególnie zasłużonym w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II Wojny Światowej, jak również po jej zakończeniu.

Uroczystą Mszę Świętą celebrował ks. kanonik Kazimierz Stelmaszczuk – proboszcz parafii Uchanie. Apel poległych przeprowadził Pan mjr Antoni Wiech. Po apelu złożone zostały na grobie żołnierza AK Ryszarda Kastrzeja wieńce i wiązanki kwiatów przez licznie przybyłe delegacje.

Obchody zakończyły się programem artystycznym w wykonaniu zespołu Ludowego „Staszicowiacy” z Jarosławca, a także zespołu wokalno -instrumentalnego „Nadzieja” z Uchań.

Dla wszystkich przybyłych gości zorganizowano w świetlicy wiejskiej poczęstunek żołnierski. Mszę Świętą, jak i całe obchody oprawiła swoją muzyką Orkiestra Dęta z Uchań działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach, a także duet wokalno – instrumentalny działający również przy GOK w Uchaniach.

Honory prowadzącego uroczystość pełniła Pani Anna Król – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach.

***

info i foto
UG Uchanie

_________________________________________________

Zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009