Obywatel Konga podróżował do Niemiec z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatela Konga, który podróżując pociągiem relacji Moskwa – Berlin, przedstawił do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. W jego paszporcie znajdowała się fałszywa włoska wiza Schengen.

Reklamy

 

18 listopada br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawił się, podróżujący pociągiem relacji Moskwa – Berlin, 30 – letni ob. Konga.

W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia funkcjonariusza, potwierdziły się podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż podróżny posługiwał się paszportem z fałszywą włoską wizą Schengen.

Mężczyzna został zatrzymany, odpowie teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 800 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

źródło i fot. Nadbużański Oddział SG