Ochotnicy z Gminy Mircze górą w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych. Pobity rekord Polski!

7 lipca w Teptiukowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Cztery pierwsze miejsca zajęły drużyny z Gminy Mircze.

Strażacy ochotnicy z gminy Mircze potwierdzają wysoka klasę. Na sześć mireckich drużyn, które uczestniczyły w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, aż pięć stanęło na podium, a zespoły ze Starej Wsi wygrały we wszystkich kategoriach, w których startowały.

Na uwagę zasługuje również fakt, że męska reprezentacja OSP Stara Wieś pobiła nieoficjalny rekord Polski w ćwiczeniach bojowych. Do tej pory najlepsi w kraju strażacy wykonali je w 32,10 sekundy, natomiast druhowie ze Starej wsi uzyskali czas 31,81. Był on jednak mierzony tradycyjnym sposobem, a nie elektronicznie, dlatego nie może być traktowany jako oficjalny rekord.

Strażacy ze Starej Wsi nie pozostawili jednak wątpliwości kto jest najlepszy w powiecie. Podczas zawodów, które odbyły się w niedzielę 7 lipca w Teptiukowie, wyprzedzili drugą ekipę OSP Jarosławiec w gminie Uchanie, aż o ponad 11 punktów. Kolejne miejsca zajęły zespoły, między którymi różnice były już bardzo niewielkie. Na trzeciej pozycji zmagania zakończyli druhowie z OSP Żniatyn w gminie Dołhobyczów, a szóste miejsce zajęła kolejna reprezentacja z gminy Mircze – OSP Smoligów.

Dominacja OSP Stara Wieś w zawodach drużyn kobiecych była jeszcze bardziej wyraźna, ponieważ drugą ekipę z Żabcza w gminie Dołhobyczów, druhny ze Starej Wsi wyprzedziły o prawie 50 punktów. Trzecia w tej rywalizacji była OSP Kobło w gminie Hrubieszów z wynikiem o prawie 70 punktów gorszym od zwyciężczyń.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także chłopcy z drużyny młodzieżowej ze Starej Wsi, którzy pokonali Kobło o prawie 12 punktów i kolegów z Mołożowa o ponad 15 punktów.

Na najwyższym stopniu podium stanęła też młodzieżowa drużyna dziewcząt z Mołożowa, która o ponad 10 punktów pokonała Horodło i o prawie 18 punktów zespół z Trzeszczan.

Najlepsze zespoły będą reprezentować powiat hrubieszowski na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w przyszłym roku.