Od września ZUS otwarty dla klientów w poniedziałki jeszcze dłużej

W każdy poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie czynny dłużej niż dotychczas. Sale obsługi od września będą otwarte dla klientów w godzinach od 8.00 do 18.00.

Reklamy

 

Wydłużenie o godzinę czasu pracy w poniedziałek będzie ułatwieniem dla klientów, którzy mają ograniczone możliwości na wizytę ZUS-ie we wcześniejszych godzinach – mówi dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju Zbigniew Wasąg. Zmiana dotyczy wszystkich oddziałów, inspektoratów i biur terenowych ZUS-u w Polsce. – Jesteśmy instytucją usługową dla społeczeństwa, dlatego chcemy zapewnić klientom niezbędny komfort czasowy. Liczymy, że dzięki tej decyzji uda nam się obsłużyć więcej spraw naszych klientów – zaznacza prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Od wtorku do piątku placówki ZUS będą czynne jak dotychczas – od 8.00 do 15.00. Poniedziałkowe wydłużenie czasu pracy nie dotyczy jedynie punktów informacyjnych ZUS. W województwie lubelskim są dwie takie placówki: w Świdniku i Międzyrzecu Podlaskim. Nadal będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

W całym ubiegłym roku pracownicy sal obsługi w jednostkach Oddziału ZUS w Biłgoraju obsłużyli ponad 375 tysięcy osób. – Cały czas monitorujemy jakość świadczonych usług i analizujemy oczekiwania klientów. Dlatego też nasi klienci mogą spodziewać się wkrótce kolejnych udogodnień – dodaje prof. Gertruda Uścińska.