Odpowie za kradzież kasetek z datkami od pielgrzymów

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży kasetek z pieniędzmi, do której doszło na początku maja. Kasetki zniknęły ze ściany toalety dla pielgrzymów i osób odwiedzających kaplicę na wodzie w Radecznicy.

Reklamy

 

Na początku maja zamojska policja została powiadomiona o kradzieży dwóch kasetek z pieniędzmi, które były umieszczone na ścianie wewnątrz toalet znajdujących się przy Kaplicy na wodzie w Radecznicy.

Jak wstępnie ustalili policjanci, nieznany wówczas sprawca wyrwał kasetki ze ściany, zabrał je i dokonał kradzieży pieniędzy znajdujących się w ich wnętrzu.

Reklamy

Policjanci, którzy zajęli sie tą sprawą ustalili mężczyznę, który dokonał włamania. Mundurowi ze Szczebrzeszyna wspólnie z kryminalnymi z Zamościa zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o ten czyn.

W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do kradzieży. Wskazał również miejsce, w którym ukrył kasetki.

Okazało się, że usiłował również włamać się do kasetki z pieniędzmi znajdującej się wewnątrz kapliczki na wodzie w Radecznicy. Nie zdołał jednak pokonać jej zabezpieczeń i zrezygnował z włamania.

28-latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Kasetki zostały odzyskane. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

źródło i fot. KMP Zamość