Odpowie za łapownictwo oraz posiadanie broni i kontrabandy

Obietnicę wręczenia łapówki za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował wczoraj wieczorem parczewskim policjantom 22 – letni mieszkaniec gminy Dorohusk. W swoim samochodzie mężczyzna posiadał prawie 4 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy, broń gazową z podpiętym magazynkiem z amunicją oraz 3 maczety. Trefny towar znajdował się w bagażniku passata.

Reklamy

Wczoraj wieczorem w jednej miejscowości gminy Milanów policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW Passata, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością prawie 140 km/h. Podczas kontroli drogowej w bagażniku passata policjanci ujawnili 4 tysiące paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, broń gazową kaliber 9 mm z podpiętym magazynkiem z amunicją oraz 3 maczety. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniesie prawie 60 tysięcy złotych. Właściciel kontrabandy chciał załatwić sprawę na własną rękę. Złożył policjantom obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 22 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.   
 
Przypomnijmy, że posiadanie i przewożenie wyrobów akcyzowych które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami akcyzy, grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3. Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za obietnicę udzielenia osobie pełniącej funkcję publiczną korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
 
 
 
źródło i fot. KPP Parczew (S.K.)