Odpowie za znęcanie się nad psem

Policjanci z Krasnegostawu wyjaśniają sprawę znęcania się nad zwierzęciem przez 43-letniego mieszkańca gminy Izbica. Właściciel rażąco zaniedbywał swojego czworonoga. Wygłodzony, zaniedbany i wyczerpany pies został odebrany 43-latkowi.

Reklamy

W sobotę w godzinach popołudniowych dyżurny krasnostawskiej komendy Policji odebrał zgłoszenie, iż na jednej z posesji w gminie Izbica ma znajdować się zaniedbany pies. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 43-letniego Zbigniewa P. który przetrzymywał w jednym z pomieszczeń gospodarczych psa. Zwierzę przywiązane było łańcuchem do ściany, nie miało budy a w pomieszczeniu rozchodził się silny fetor. Za posłanie służyły mu kartonowe opakowania. Był skrajnie wychudzony, wyczerpany i zaniedbany.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce lekarza weterynarii oraz powiadomili inspektorów Stowarzyszenia Straży Ochrony Zwierząt. Podjęto decyzję o odebraniu psa właścicielowi i umieszczeniu go w placówce Straży Ochrony Zwierząt.

Właściciel tłumaczył, się, że psa przygarnął około miesiąc temu i już wtedy pies znajdował się w złym stanie. Sprawę wyjaśniają krasnostawscy policjanci.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

 

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw (P.W.)