Odprawa w drogowym przejściu granicznym w Dołhobyczowie

W otwartym czasowo na czas EURO przejściu granicznym w Dołhobyczowie odprawiono ponad 5 tys. podróżnych.

Reklamy

W dniu 04 lipca 2012 roku o godzinie 19.00 zakończyła się odprawa graniczna podróżnych w drogowym przejściu granicznym w Dołhobyczowie. Będzie to czwarte na Lubelszczyźnie, a drugie w powiecie hrubieszowskim po Zosinie, przejście graniczne z Ukrainą.

Przejście, które obecnie jest jeszcze w rozbudowie, było otwarte tymczasowo na okres finałów mistrzostw piłkarskich Euro 2012. Tymczasowo na terenie przejścia utworzono po jednym pasie wjazdowym i wyjazdowym dla samochodów osobowych i autokarów. Odprawa podróżnych odbywała się po stronie polskiej, w systemie 24 godzinnym w oparciu o terminale mobilne.

W trakcie trwania EURO 2012, w terminie od 05.06.2012r. do 04.07.2012r. odprawiono ponad  5000 podróżnych (w tym 65 kibiców udających się na mistrzostwa piłki nożnej) oraz ponad 2000 pojazdów. Byli to głównie mieszkańcy z pobliskich miejscowości.

Ponadto przez drogowe przejście graniczne w Dołhobyczowie zostali odprawieni miłośnicy jazdy rowerowej ze Stowarzyszenia „HRUBIESZÓW NA ROWERACH”, którzy w ramach rajdu rowerowego rekreacyjnie odwiedzili przygraniczne miejscowości na Ukrainie.


Źródło: NOSG