15 lipca 2024

Odzyskano części samochodowe o wartości 260 tys. Akcja NOSG w Małopolsce

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, przechwycili części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Wartość utraconych pojazdów z których pochodziły części oszacowano na ponad 3 mln 800 tys. zł.

Reklamy

 

Na początku września br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrebennego oraz Policji z Krakowa, prowadzili wspólne działania wymierzone w  przestępczość samochodową oraz handel używanymi częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży. Czynności realizowano na terenie województwa małopolskiego, w pow. krakowskim.

Podczas prowadzonych działań przeszukano trzy posesje, na terenie których był prowadzony handel używanymi częściami samochodowymi. Części sprzedawane były zarówno na aukcjach internetowych jak i bezpośrednio na miejscu.  Podczas prowadzonych sprawdzeń, funkcjonariusze ujawnili szereg podzespołów samochodowych, które pochodziły z pojazdów utraconych na terytorium Unii Europejskiej.  W większości skradzionych  w Polsce, we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Reklamy

Ujawnione części to m.in.: silniki, skrzynie biegów, elementy karoserii – drzwi, klapy, elementy zawieszenia, elementy wnętrza pojazdów. Części pochodziły z pojazdów marek: Ford, Volkswagen, Audi, BMW, Jeep, Porsche, Citroen, Skoda.

Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski w wieku 23 i 28 lat. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzn, którzy trudnili się nielegalnym procederem, po tym jak zatrzymali oni na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem, części samochodowe pochodzące z kradzieży. 

Reklamy

Szacunkowa wartość ujawnionych części samochodowych wyniosła około 260 tys. zł. Wartość utraconych pojazdów z których pochodziły kradzione części oszacowano na ponad 3 mln 800 tys. zł.

 

(info i fot. NOSG)