Odzyskano skradzione pojazdy i części luksusowych aut warte 600 tysięcy – ZDJĘCIA, WIDEO

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji zlikwidowali dziuplę i odzyskali skradzione w Warszawie audi warte ok. 200 tys. zł, wózek widłowy skradziony we Włoszech oraz mnóstwo części samochodowych.

Reklamy

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Terespolu oraz Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wspólnie z Policjantami z Zarządu w Białymstoku oraz Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali na terenie powiatu siedleckiego dziuplę samochodową, w której znajdowały się pojazdy, maszyny budowlane, elementy karoserii, podzespoły oraz moduły samochodowe.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że skradzione na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej luksusowe pojazdy po zatarciu znaków identyfikacyjnych sprzedawane były najczęściej na części za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych.

Podczas działań odzyskano skradzione w 2020 roku w Warszawie audi warte ok. 200 tys. zł, wózek jezdniowy podnośnikowy skradziony we Włoszech wart ok. 90 tys. zł. Funkcjonariusze zweryfikowali i zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z 9 skradzionych pojazdów, wstępnie oszacowane na kwotę ok. 300 tys. zł. Straty jakie ponieśli właściciele tych pojazdów oszacowano na ponad 1,4 mln zł.

Trwają ustalenia, co do pochodzenia pozostałych elementów i części samochodowych. Wstępnie oszacowano wartość zabezpieczonego mienia na kwotę ok. 600 tys. zł.
Do sprawy zatrzymano właściciela posesji, któremu przedstawiono zarzuty paserstwa.

Dalsze czynności w sprawie wykonują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Honda uderzyła w drzewo. Z pomocą ruszyli policjanci

Honda uderzyła w drzewo. Z pomocą ruszyli policjanci


LubieHrubie na Instagramie