Oferował religijne obrazki, ukradł pieniądze

90-letnia mieszkanka Zamościa straciła 1000 zł po tym, jak złodziej wszedł do jej domu pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach rannych. Do mieszkania 90-letniej zamościanki, pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków, wszedł nieznajomy mężczyzna. W tym czasie seniorka oczekiwała na wizytę córki, dlatego drzwi do domu nie były zamknięte na klucz.

Złodziej w pokoju zaprezentował obrazki, a kiedy seniorka je oglądała, nieznajomy stał za nią. Starsza pani nie zdecydowała się na żaden zakup. Pomimo tego, sprzedawca zostawił jej jeden obrazek na stole i wyszedł z mieszkania.

Po kilku minutach kobieta postanowiła rozejrzeć się po mieszkaniu, aby sprawdzić czy nic nie zginęło. Wszystkie przedmioty leżały na swoim miejscu, szafki były pozamykane. Zaniepokoił ją jedynie widok leżącego na zagłówku łóżka otwartego portfela.

Okazało się, że zginęły z niego pieniądze w kwocie 1000 zł.

Okradziona kobieta powiadomiła o kradzieży córkę, która zaalarmowała zamojską policję. Mundurowi ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia oraz poszukują mężczyzny, który dokonał przestępstwa.

 

info: KMP Zamość