Okradali sklepy w powiecie janowskim. Zatrzymani podczas pościgu

Dziś w nocy w bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy od kilku tygodni okradali sklepy spożywcze na terenie powiatu janowskiego. Sprawcy najprawdopodobniej planowali dokonać włamania do sklepu w miejscowości Chrzanów. Zauważył ich jeden z mieszkańców i powiadomił Policję o podejrzanych osobach poruszających się fiatem uno na lubelskich tablicach rejestracyjnych. W miejscowości Otrocz policyjny nieoznakowany radiowóz zajechał sprawcom drogę.

Reklamy


Do zatrzymania młodych mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże z włamaniami do sklepów na terenie powiatu janowskiego doszło na drodze w miejscowości Otrocz. Przed godziną 3 nad ranem policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców Chrzanowa, który zauważył podejrzanych mężczyzn w samochodzie „kręcących” się w pobliżu sklepu. Mężczyźni obserwowali okolice sklepu, który już zresztą wcześniej okradli.

Natychmiast na miejsce został skierowany jeden z nocnych nieoznakowanych patroli. Policjanci zajechali drogę i zmusili do zatrzymania sprawców. Włamywacze próbowali jeszcze ruszyć w kierunku odgradzającego im drodze radiowozu, jednak powstrzymał ich jeden z policjantów, który wybił szybę w ich aucie i błyskawicznie wyciągnął kierującego.

Okazało się, że zatrzymani w fiacie uno sprawcy to trzej młodzi chłopcy w 15-18 lat z gminy Bychawa. Policjanci ustalili, że przy niektórych włamaniach uczestniczył również ich 18-letni kolega. Został on dziś zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Wszyscy przyznali się do winy. Odpowiedzą co najmniej za 11 czynów. Są to głównie kradzieże z włamaniem oraz usiłowania takich kradzieży. Policjanci usłyszeli od podejrzanych, że kradziony wcześniej towar w postaci  papierosów i słodyczy ukryli w jednym z lasów, jednak już go tam nie ma ponieważ, ktoś odkrył ich kryjówkę i ich okradł.

Policjanci z Janowa Lubelskiego ustalają czy zatrzymani nie mają na koncie innych przestępstw. Wszyscy byli już notowani za kradzieże i włamania. Dwóm 18-latkom grozi do 10 lat więzienia, natomiast dwaj 15-latkowie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

 

źródło: KPP Janów Lubelski