Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan, Ewa Bukowska, Łukasz Maciejewski w Alchemii Kina!

Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan, Ewa Bukowska, Łukasz Maciejewski będą gośćmi 7. Przeglądu Filmowego ALCHEMIA KINA, który odbędzie się w dniach 12-14 listopada 2018 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W programie przeglądu znajdą się projekcje najnowszych polskich filmów fabularnych: „Kamerdyner”, ”Jak pies z kotem”, „53 wojny” oraz spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi. Wydarzenie oraz rozmowy z twórcami poprowadzi publicysta i krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Reklamy

 

Najnowszy film Filipa Bajona „Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Annę Radwan zobaczymy w nim w roli pruskiej arystokratki Gerdy von Krauss. Aktorka niemal od początku swojej kariery scenicznej związana ze Starym Teatrem w Krakowie. Ma na swoim koncie liczne role w filmach i serialach, m.in.: „Fanatyk” (2017), „Pakt” (2015), „Karolina” (2014), „Głęboka woda” (2013 i 2011), „W imieniu diabła” (2011), „Wszystko co kocham” (2009), „Odwróceni” (2007), „Zakochany anioł” (2005), „Dama Kameliowa” (1995) oraz w spektaklach teatru telewizji. Wystąpiła też w kilku prestiżowych zagranicznych produkcjach, choćby u boku Anouk Aimée we francuskiej „Polanie wśród brzeziny” Marceliny Loridan-Ivens, włoskim „Karolu. Historii człowieka, który został papieżem” Giacomo Battiato.

„Jak pies z kotem” –  film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to  pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. W roli głównej zobaczymy m.in. Olgierda Łukaszewicza, aktora który współpracował z takimi reżyserami, jak: Kazimierz Kutz, Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland, Juliusz Machulski, Jan Jakub Kolski, Ryszard Bugajski.

Reklamy

 „53 wojny” – film w reżyserii Ewy Bukowskiej, która jest jednocześnie autorką scenariusza, powstałego na podstawie książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”.  To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowieść  o miłości i sile przetrwania za wszelką cenę w czasach wojny współczesnej. Ewa Bukowska – aktorka, scenarzystka, reżyserka i producentka, zadebiutowała w głośnym filmie Władysława Pasikowskiego „Kroll”. Później występowała głównie w serialach. W 2013 Bukowska zaprezentowała swój pierwszy film krótkometrażowy – „Powrót” – z Markiem Bukowskim, Agatą Buzek i Krzysztofem Stroińskim w obsadzie. „53 wojny” to drugi film i jednocześnie pełnometrażowy debiut Ewy Bukowskiej.

7. Alchemii Kina towarzyszyć będzie promocja książki „Aktorki. Portrety” czyli szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. To 18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd. Publikacja została wyróżniona Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Książka o tematyce filmowej.

PROGRAM

12.11.2018|18:00 – projekcja filmu KAMERDYNER  oraz spotkanie z aktorką Anną Radwan
13.11.2018|18:00 – projekcja filmu JAK PIES Z KOTEM oraz spotkanie z aktorem  Olgierdem Łukaszewiczem
14.11.2018|18:00 – projekcja filmu  53 WOJNY  oraz spotkanie z reżyserem Ewą Bukowską

Bilety na 1 film:

17 zł (norm.), 15 zł (ulg.) – dostępne online: www.stylowy.net lub w kasach CKF Stylowy

12 zł (bilet zbiorowy – powyżej 20 osób) – dostępne wyłącznie w kasach CKF Stylowy

Karnet na 3 filmy – 36 zł – dostępny wyłącznie w kasach CKF Stylowy.

 

źródło, grafika: CKF Stylowy