Oliwia – Miss Skafandra 2020

Oliwia Bochniak, uczennica zamojskiego „Ekonomika”, została Miss Skafandra 2020. Zwyciężczynię konkursu wybrali jurorzy oraz w formie elektronicznej Czytelnicy Gazety Akademickiej „Skafander”.

Reklamy

 

– Jestem osobą kreatywną, ambitną i zawsze uśmiechniętą. Interesuję się sztuką, fotografią i malarstwem. Moim marzeniem jest w przyszłości otworzyć własny salon kosmetyczny – mówi o sobie Oliwia Bochniak, Miss Skafandra 2020, uczennica ZSP Nr 1 w Zamościu, czyli popularnego „Ekonomika”.

Tytuł I Vice Miss zdobyła Wiktoria Puzio, uczennica ZSP nr 3 w Zamościu („Elektryk”) i jednocześnie pingpongistka występująca w I oraz II lidze tenisa stołowego kobiet. Z kolei tytuł II Vice Miss otrzymała Amelia Dembińska, uczennica LO CSM Zamość, pasjonatka militariów, sportu i jazdy konnej.

Konkurs Miss Skafandra zorganizowany został już po raz ósmy. Wzięły w nim udział uczennice szkół średnich z terenu byłego województwa zamojskiego. Po raz pierwszy został on przeprowadzony w zupełnie nowych warunkach, wymuszonych przez warunki sanitarne w związku z epidemią COVID-19.

– Koronawirus zepsuł nam wszystkim plany i obrócił nasze życie do góry nogami. Nie znaczy to jednak, że mamy się zamknąć od świata i żyć w smutku. Postanowiliśmy w ten cień wypuścić promyk radości i zabawy. Dlatego podjęliśmy decyzję, że konkurs odbędzie się, choć w nieco zmodyfikowanej formule – postanowiła redakcja Gazety Akademickiej „Skafander. Tegoroczną Miss Skafandra wybrali jurorzy wspólnie z internautami, którzy głosowali w albumie na profilu „Skafandra” na Facebooku.

Nagrody laureatkom i uczestniczkom konkursu wręczył dr hab. Andrzej Samborski, rektor Uczelni Państwowej w Zamościu, która jest wydawcą Gazety Akademickiej „Skafander”. Dekoracji finałowej trójki dokonała Jolanta Jasińska, wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego UPZ. Ponadto wszystkie laureatki otrzymały piękne bukiety przygotowane przez znanego florystę Piotra Marca. Wydarzenie zakończyła sesja zdjęciowa przeprowadzona przez cenionego i uznanego zamojskiego fotografa Szymona Łyciuka.

Sponsorami tegorocznej edycji konkursu byli: Uczelnia Państwowa w Zamościu, Szymon Łyciuk – Fotografia, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, Kwiaciarnia Piotr Marzec, Restauracja Renesans, EduFarma – edukacja w innym wymiarze,Drukarnia FastGraw,Salon Kosmetyczny Angela, Bowling Blaboom&More.

Finał konkursu Miss Skafandra 2020 odbył się 5 czerwca 2020 r. w Uczelni Państwowej w Zamościu.

 

info: Skafander

fot.  Szymon Łyciuk