Ośmiu policjantów z Lubelszczyzny wyróżnionych przez ministra

Wczoraj w siedzibie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom Policji, którzy w szczególny sposób, niejednokrotnie z narażeniem własnego zdrowia i życia nieśli pomoc innym ludziom. Wśród wyróżnionych znalazło się 8 funkcjonariuszy z naszego garnizonu.

Reklamy

 

Uroczystość, która odbyła się wczoraj w Warszawie, miała szczególny charakter. Zgromadziła bowiem funkcjonariuszy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swym działaniem.

Obecna na uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła, że służba w Policji to rodzaj misji:

– Jesteście powołani, aby nieść pomoc innym. Służba w Policji nie jest dla Was przypadkiem, ale jest dla Was misją, której oddajecie się z pasją i dumą. Zapewniacie nam bezpieczeństwo nawet po służbie.

– Jestem szczególnie dumny z tego, że mundur i służba policjanta nabiera nowego sensu. Budujecie ją w oparciu o nowy etos – powiedział podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. – Na służbie lub po służbie jesteście gotowi do niesienia pomocy ludziom. Drodzy policjanci i policjantki, dziękuję, że cierpliwie służycie polskiemu społeczeństwu – dodał premier.

 

Nagrodzeni policjanci z lubelskiego garnizonu to:

st. asp. Eugeniusz Blacha (KWP Lublin)

st. sierż. Łukasz Kowalik, sierż. Maciej Nowakowski  (KMP Lublin)

sierż. szt. Krzysztof Iwan (KMP Biała Podl.)

mł. asp. Łukasz Misztal i sierż. szt. Aneta Baranowska (KMP Zamość)

sierż. szt. Marcin Wociór i st. sierż. Kamil Jasiak (KPP Puławy)

 

Wszystkim wyróżnionym zostały przyznane nagrody finansowe z Funduszu Nagród Ministra.

 

(źródło i fot. KWP Lublin)