Oszukana na „amerykańskiego doktora”. Straciła ponad 135 tys.

Mieszkanka powiatu lubelskiego straciła ponad 135 tys. zł po tym, jak została oszukana przez mężczyznę podającego się za amerykańskiego doktora.

Reklamy

 

W środę do Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zgłosiła się kobieta, która w połowie stycznia poznała przez Internet mężczyznę. Nieznajomy przedstawił się, jako amerykański doktor, aktualnie przebywającego na misji w Syrii. Korespondencja pomiędzy nimi przebiegała w języku angielskim.

Wirtualna znajomość z rzekomym doktorem po krótkim czasie „nabrała tempa”. Zaproponował on wysłanie do Polski prezentu w formie paczki z biżuterią oraz pieniędzmi.

Po kilku dniach z 38-latką skontaktował się mężczyzna podający się za dyplomatę, który miał dostarczyć paczkę. Oświadczył, że jest na lotnisku w Turcji, gdzie niezbędne jest uiszczenie opłaty za paczkę.

Sytuacja powtarzała się przez kilka dni. Kobieta za pośrednictwem firmy realizującej przekazy, wpłaciła łącznie ponad 135 000 zł. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, zgłosiła sprawę na policję.

 

źródło: KWP Lublin