9 grudnia 2023

Oszukana przez „amerykańskiego wdowca” – straciła 30 tys.

72-letnia kobieta padła ofiarą oszusta podającego się na portalu społecznościowym za „amerykańskiego wdowca”. Straciła blisko 30 tysięcy złotych.

Reklamy

W połowie stycznia ubiegłego roku, 72-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego na popularnym portalu społecznościowym poznała mężczyznę, który podawał się za 68-letniego Amerykanina – samotnego wdowca pracującego na statku wiertniczym.

Utrzymywali ze sobą codzienny kontakt, korespondując za pośrednictwem portalu lub komunikatora. Zaczęli planować wspólną przyszłość. Znajomy miał przyjechać do Polski.

Reklamy

W końcu, w jednej z wiadomości, 68-latek poinformował, że na jego statku zepsuł się silnik i musi zapłacić za jego naprawę, w przeciwnym razie trafi do więzienia. Poprosił o pożyczkę.

Takich próśb było więcej. Za każdym razem zatroskana o losy znajomego kobieta przelewała pieniądze na wskazane przez niego rachunki bankowe. Łącznie zdecydowała się „pożyczyć” 68-latkowi blisko 30 000 złotych.

Mężczyzna prosił o kolejne wpłaty twierdząc między innymi, że pieniędzy potrzebuje na zakup biletu lotniczego do Polski. Dzięki interwencji swojej rodziny, której opowiedziała o nowej znajomości na szczęście nie doszło do kolejnych przelewów.

Bliscy wytłumaczyli pokrzywdzonej, że w perfidny sposób została zmanipulowana i oszukana. Kobieta zerwała znajomość i zgłosiła sprawę na Policję, która teraz poszukuje oszusta.

­

(info: KMP Zamość, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Dostał 6700 złotych mandatu! Ponadto odpowie przed sądem

Dostał 6700 złotych mandatu! Ponadto odpowie przed sądem

LubieHrubie na Twitterze