Otwarcie bazy Wizz Air w Lublinie

14 września w Porcie Lotniczym Lublin oficjalnie została otwarta baza operacyjna Wizz Air. Od dziś samolot Airbus A320 węgierskich linii lotniczych będzie stacjonował w Lublinie. Dzięki temu na mapie połączeń lubelskiego lotniska pojawią się kolejne destynacje: Doncaster Sheffield, Bruksela (Charleroi) oraz Glasgow.

Reklamy

 

O 7:10 z Portu Lotniczego Lublin odleciał pierwszy samolot na trasie Lublin – Bruksela (Charleroi).

To bardzo ważny dzień dla Portu Lotniczego Lublin. Utworzenie bazy operacyjnej potwierdza, że linie lotnicze dostrzegają potencjał naszego lotniska i obdarzają nas dużym zaufaniem. Cieszę się, że siatka połączeń Portu Lotniczego Lublin powiększyła się o kolejne kierunki, dzięki czemu okno na świat otwiera się szerzej, dając nowe możliwości mieszkańcom naszego regionu – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Aby uczcić otwarcie bazy, podróżni, którzy za pośrednictwem linii lotniczych Wizz Air o 17:45 odlecieli do Londynu, otrzymali vouchery do zrealizowania w sklepie Aelia Duty Free. Czekał na nich również specjalnie przygotowany tort oraz lampka szampana.

Z ogromną przyjemnością otwieram bazę w Lublinie, szóstą z kolei bazę w Polsce. Jednocześnie powiększamy obszar nowych destynacji. Już za moment pasażerowie Wizz Air będą mogli skorzystać z sześciu połączeń z Lublina. Stworzenie bazy w tym regionie gwarantuje nowe możliwości dla jego mieszkańców oraz zwiększa ilość miejsc pracy – mówi Diederik Pen, dyrektor ds. operacyjnych Wizz Air.

Kolejne nowe połączenia Wizz Air z Lublina zostaną uruchomione już w najbliższych dniach. 15 września odbędzie się inauguracyjny lot do Doncaster Sheffield. Dzień później z Lublina odleci pierwszy samolot do Glasgow.

 


TRASY WIZZ AIR Z LUBLINA

 

TRASA:

DNI*:

CENY OD:

Bruksela Charleroi

Pn, Pt

PLN 39

Doncaster Sheffield 

Wt,  Sob 

PLN 39

Glasgow

Śr, Nd 

PLN 39

Londyn Luton

Codziennie

PLN 79

Oslo Torp

Śr, Nd

PLN 39

Sztokholm

Wt, Sob

PLN 39

*Rozkład lotów dostępny na stronie przewoźnika: www.wizzair.com