Papierosowa codzienność

Dołhobyczów, Hrebenne, Terespol – ponad 3 tysiące paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 45 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Reklamy

 

28 maja br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu wytypowali do kontroli osobową Mazdę, którą podróżował 35-letni obywatel Białorusi. I była to dobra decyzja. W specjalnie przerobionych – zbiorniku paliwa i progach pojazdu, mundurowi znaleźli 1241 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Obywatel Białorusi przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że papierosy chciał sprzedać przypadkowym osobom w Terespolu.

Dzień wcześniej w Hrebennem funkcjonariusze KAS ujawnili zaś 1289 nielegalnych papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w zbiorniku paliwa, kole zapasowym i kołach jezdnych osobowego Volkswagena. Właścicielami „nadbagażu” okazało się dwóch podróżujących pojazdem obywateli Ukrainy.

Z kolei na przejściu granicznym w Dołhobyczowie funkcjonariusze w trakcie szczegółowej kontroli osobowego busa, w ściankach bocznych i drzwiach tylnych znaleźli 698 paczek papierosów. Kierujący pojazdem 25-latek z Ukrainy przyznał się do próby przemytu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności wpłacając tytułem kary 10 tys. zł.

 

(źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)