Papierosy i alkohol o wartości ponad 550 tys. zł nie trafią już do nielegalnej sprzedaży

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

Reklamy

 

Konfiskata papierosów i alkoholu o wartości ponad 550 tys. zł to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Lublinie. W działaniach kontrolnych uczestniczyli również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji z Lublina.

6 grudnia 2018 r. funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Policji prowadzili na terenie woj. lubelskiego, działania kontrolne wymierzone w ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Podczas prowadzonych działań, mundurowi uzyskali informację, iż w jednym z pojazdów znajdujących się na terenie Lublina, przechowywane są znaczne ilości papierosów.

Funkcjonariuszom, udało się odnaleźć wspomniany pojazd i zatrzymać go do kontroli drogowej. Zatrzymanym samochodem podróżował 39-letni obywatel Polski. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ujawnili w kontrolowanym pojeździe marki Jeep, znaczne ilości nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze podejrzewając, iż zatrzymany mężczyzna może trudnić się handlem nielegalnymi wyrobami akcyzowymi, postanowili przeszukać również jego nieruchomości oraz pozostałe pojazdy. Ich przypuszczenia potwierdziły się na miejscu, gdzie odnaleziono kolejną partię kontrabandy.

W sumie, w dwóch samochodach oraz w budynkach gospodarczych znajdujących się na terenie powiatu lubelskiego, ujawniono i zabezpieczono nielegalne papierosy (756 960 szt.) oraz alkohol (345 litrów spirytusu) o łącznej wartości ponad 550 tys. zł. Funkcjonariusze ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnych towarów, które miały trafić do sprzedaży na terenie woj. lubelskiego. Do sprawy zatrzymano dwoje ob. Polski, którzy poniosą teraz odpowiedzialność karną przewidzianą w art. 65 § 3 KKS.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek nielegalnych papierosów i alkoholu o wartości ponad 15 mln zł.

 

źródło i fot.: NOSG