Papierosy o wartości ponad 450 tys. zł nie trafią na bazary

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 450 tys. zł oraz zatrzymanie na gorącym uczynku siedmiu osób to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Lublinie.

Reklamy

 

W dniu 7 listopada br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Lublina przeprowadzili kontrole na terenie Lublina oraz powiatu lubelskiego.

W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze przeszukali jedną z posesji w gm. Wólka, w pow. lubelskim. Na jej terenie w budynku mieszkalnym oraz w zaparkowanym tam pojeździe funkcjonariusze ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 340 tys. zł. Do sprawy, na miejscu zatrzymanosześciu ob. RP, mieszkańców regionu.

Tego samego dnia funkcjonariusze Placówki SG w Lublinie, przeszukali jeszcze jedną posesję położoną na terenie miasta. Tam również znaleźli papierosy z zagranicznymi znakami akcyzy. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali kontrabandę o wartości ponad 115 tys. zł. Do nielegalnych wyrobów akcyzowych w tym przypadku przyznał się 31 letni ob. Ukrainy.

W efekcie działań mundurowych paserzy stracili papierosy o wartości ponad 450 tys. zł. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem i przechowywaniem wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili nielegalne towary akcyzowe o wartości ponad 20 mln zł.

 

 

źródło i fot. NOSG