Papierosy o wartości ponad 500 tys. zł. w garażu i samochodach

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali mieszkańca pow. chełmskiego oraz ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 500 tys. zł.

Reklamy

 

Funkcjonariusze NOSG z Placówki w Dorohusku, podczas prowadzonych działań ukierunkowanych na ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych, zauważyli samochód marki Volvo, którego kierowca, na widok patrolu Straży Granicznej na motocyklach, nagle przyśpieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze wjechali za nim na posesję. Jak się okazało po dotarciu na miejsce, w opuszczonym już przez kierowcę samochodzie znajdowały się papierosy pochodzące z przemytu. W toku dalszych czynności przeszukano również nieruchomość. W garażu oraz w znajdujących się na posesji innych zaparkowanych samochodach zostały zabezpieczone kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze SG ujawnili w sumie papierosy różnych marek o łącznej wartości ponad 500 tys. zł. oraz zatrzymali 31-letniego właściciela posesji, na której przechowywana była kontrabanda.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

 

 

źródło i fot. NOSG