Papierosy ujawnione podczas kontroli drogowej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na ujawnienie wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 165 000 zł.

Reklamy

W dniu 25 sierpnia br., podczas kontroli drogowej w m. Barbarówka, pow. chełmski, funkcjonariusze SG zatrzymali 30 – letniego Polaka, który przewoził w samochodzie marki Volkswagen Transporter, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci:

  – 280 000 sztuk papierosów różnych marek o wartości 165 847 zł.

Tuż przed zatrzymaniem, kierowca samochodu na widok funkcjonariuszy przyspieszył i stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w przydrożne ogrodzenie. Dalszą ucieczkę próbował kontynuować już pieszo, został jednak zatrzymany i po udzieleniu mu pomocy medycznej przewieziony do pomieszczeń służbowych SG. Jak ustalono papierosy, które przewoził mężczyzna zostały przemycone wcześniej przez rzekę graniczną z terytorium Ukrainy. W toku dalszych czynności do sprawy zatrzymano kolejnych dwóch obywateli RP. Po informacji przekazanej ukraińskim służbom granicznym, na terytorium Ukrainy w pobliżu granicy zatrzymano dwóch ob. UA oraz znaczne ilości wyrobów akcyzowych.

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowania przygotowawcze.

 

Info i fot: NOSG