Papierosy ukryte w telewizorach

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 38–letniego obywatela Ukrainy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego fordzie stróże prawa zabezpieczyli 2700 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kontrabanda ukryta była w telewizorach.

Reklamy

 

Wczoraj w godzinach porannych w Żółkiewce policjanci z Krasnegostawu podjęli kontrolę kierującego Fordem 38-letniego obywatela Ukrainy.

W trakcie kontroli uwagę mundurowych zwróciły przewożone telewizory kineskopowe. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że ukryte są w nich papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód bardzo dokładnie przeszukany. Okazało się, że w trzech przewożonych telewizorach ukryte jest 2700 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 45 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę, którą przewoził mężczyzna, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Oprócz wysokiej grzywny, musi się liczyć z przepadkiem nielegalnych papierosów oraz samochodu.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw