Papierosy w pontonach i aucie. Zatrzymano kontrabandę wartą 100 tys.

Podczas minionej doby funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali zatrzymań dwóch osób, przy których ujawnili nielegalne papierosy o łącznej wartości ponad 100 tys. zł.

Reklamy


W pierwszym przypadku funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali, w pobliżu miejscowości Husynne, 29-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego. Został on złapany na gorącym uczynku w momencie, gdy wspólnie z innymi osobami, próbował dokonać przemytu kartonowych pudeł wypełnionych papierosami. Nielegalny towar został przetransportowany przez rzekę graniczną Bug przy użyciu łodzi pontonowych.

Po informacji od funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przekazanej stronie sąsiedniej, już na terenie Ukrainy, zostały zatrzymane dwie osoby oraz ujawnione kolejne pudła z papierosami. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Ogromną czujnością wykazali się również funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lublinie, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej, zatrzymali w miejscowości Piaski samochód osobowy marki Mitsubishi. Okazało się, że kierowca, obywatel Ukrainy, przewoził w pojeździe papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 48 tys. zł.

Łącznie, w obu przypadkach, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali:

– 182 360 szt. papierosów o szacunkowej wartości 108 046 zł.


źródło i fot. NOSG