Papierosy z pieprzem

Kolejną próbę przemytu papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem. Natomiast w Oddziale Celnym w Białej Podlaskiej funkcjonariusz uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy TIR-a, który znajdował się pod wpływem alkoholu.

Reklamy

 

W dniu 24.09.2017 podczas rewizji naczepy samochodu ciężarowegona ukraińskich numerach rejestracyjnychfunkcjonariusze wytypowali dokontroli przesyłki, w których zgodnie z opisem powinny znajdować się używane felgi tytanowe.

Zamiast zadeklarowanego towaru w 3 paczkach stwierdzono papierosy bez znaków polskiej akcyzy. Aby utrudnić wykrycie przemytu przestępcy wyłożyli pudełka metalowymi płytami oraz folią aluminiową, a także posypali pieprzem.

Reklamy

Tak zabezpieczona kontrabanda miała zapewne ochronić „towar” przed wykryciem przez skaner oraz psy służbowe wyszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili w skontrolowanych przesyłkach blisko 3,2 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 41 tys. zł. W związku z ujawnieniem wszczęto dochodzenie w sprawie o przestępstwo skarbowe.

Z kolei w dniu 25.09.2017 r., w Oddziale Celnym w Białej Podlaskiej, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w trakcie wykonywania czynności służbowych wyczuł woń alkoholu od kierowcy 40-tonowego TIR-a. Funkcjonariusz uniemożliwił ob. Białorusi dalszą jazdę i wezwał policję, która zatrzymała sprawcę do dalszego postępowania.

 

kom. Marzena Siemieniuk

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie