Papierosy za milion w tirze

75 tysięcy paczek nielegalnych papierosów wartych ponad milion złotych, ujawnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG. Kontrabanda znajdowała się w ciężarówce, która miała przewozić europalety.

Reklamy

 

1 października, funkcjonariusze NOSG w Chełmie, zatrzymali na terenie powiatu lubartowskiego, do kontroli samochód ciężarowy. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili poddać auto szczegółowej kontroli.

Po otwarciu naczepy okazało się, że jest ona wypełniona kartonowymi pudłami, w których znajduje się 75 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca wcześniej poinformował mundurowych, że w naczepie tira przewozi europalety. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi ponad 1 mln. zł.

61-letni obywatel Polski został zatrzymany, a nielegalne papierosy zabezpieczono. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Lubartowie, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 15 mln zł.

 

(źródło i fot. NOSG)