Partnerska Gmina Mircza

HrubieszówNieborów

Reklamy

Na największym cmentarzu września 1939 roku odprawiona została msza święta w intencji poległych. W godzinach popołudniowych delegacja zwiedziła Gminę Nieborów oraz pałac w Nieborowie i park w Arkadii.

***

W dniach 18 – 19 września 2009 roku Wójt Gminy Mircze mgr Lech Szopiński, V-ce Przewodniczący Rady Gminy Mircze Pani Marta Małyszek, Zastępca Dyrektora Gimnazjum w Mirczu Pani Czesława Woźniak, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mirczu Pani Elżbieta Szopińska uczestniczyli w uroczystościach poświęconych 70 – rocznicy bitwy nad Bzurą w partnerskiej Gminie Nieborów (pow. Łowicz, woj. łódzkie).

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Sesją Rady Nieborów w Gimnazjum w Kompinie następnie na największym cmentarzu września 1939 roku w tej miejscowości odprawiona została msza święta w intencji poległych.

W godzinach popołudniowych delegacja zwiedziła Gminę Nieborów, a w sobotę 19 września pałac w Nieborowie i park w Arkadii. Delegacja z Gminy Mircze z Władzami Gminy Nieborów uczestniczyła w festiwalu kwiatów, owoców i warzyw w Skierniewicach.

***

info i foto
UG Mircze

_________________________________________________

Zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009