Patrycja, Natalia i Dawid z gratulacjami od komendanta za wzorową postawę

Podziękowania i gratulacje za godną naśladowania postawę otrzymała od komendanta łukowskich policjantów trójka nastolatków. Młodzi ludzie będąc świadkami rozboju, wszczęli alarm i natychmiast poinformowali policjantów o kierunku ucieczki sprawcy podając szczegóły wyglądu napastnika.

Reklamy

 

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Troje nastolatków zauważyło, że na ul. Rogalińskiego w Łukowie kobieta została pobita przez mężczyznę, który następnie ukradł jej torebkę. Reagując na tę sytuację, młodzi ludzie wszczęli alarm. Spłoszony przez nich napastnik z łupem w ręku rzucił się do ucieczki.

Młodzi ludzie natychmiast poinformowali o zdarzeniu dyżurnego łukowskiej komendy, opisując przebieg zajścia i wskazując, kierunek ucieczki sprawcy. Nastolatkowie podali też szczegóły wyglądu napastnika.

Reklamy

Po kilku minutach, dzięki tym informacjom, mundurowi zatrzymali w parku sprawcę rozboju. Znaleźli przy nim przedmioty pochodzące z torebki pokrzywdzonej kobiety. Na szczęście 64-latce nic poważnego się nie stało. Kobieta odzyskała swoją własność.

Postawa nastolatków spotkała się z ogromną aprobatą łukowskich policjantów. W piątek Patrycja, Natalia i Dawid razem z rodzicami przyjęli zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie i odwiedzili policyjną jednostkę. Nastolatkowie otrzymali gorące podziękowania i słowa uznania. Nadkomisarz Leszek Misiak podziękował młodzieży za ich wzorową i obywatelską postawę.

Dziękując za natychmiastową reakcję, zaangażowanie i pewność siebie nadkomisarz Misiak przekazał Patrycji, Natalii i Dawidowi m.in. listy gratulacyjne. Pogratulował również rodzicom nastolatków, zaznaczając, że postawa ich dzieci winna być przykładem i wskazówką dla innych.

Swoim działaniem młodzież pokazała, że należy przełamywać stereotypy wobec biernych zachowań i że można skutecznie przyczyniać się do ujęcia sprawców przestępstw i wykroczeń. Taka postawa z całą pewnością zasługuje na pochwałę i wyróżnienie.

 

źródło i fot. KPP Łuków