Pędził obwodnicą Puław ponad 200 km/h

Ponad 200km/h pędził swoim audi mieszkaniec Radomia. Został zatrzymany przez puławską drogówkę na trasie S-17. Nie miał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania. Jak ustalili policjanci 36 latek ma już na swoim koncie 21 punktów. W obawie przed utratą uprawnień mężczyzna nie nosił dokumentów przy sobie.

Reklamy

 

W miniony wtorek policjanci patrolujący trasę S-17 zostali wyprzedzeni przez srebrne audi. Kierujący mimo zmierzchu i złych warunków atmosferycznych pędził swoim pojazdem ponad 200 km/h. Po krótkim pościgu pojazd został zatrzymany. Jak się okazało audi kierował 36 letni mieszkaniec Radomia.

Mężczyzna stwierdził, że nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że zatrzymany kierowca ma już  na swoim koncie 21 punktów karnych. Wówczas 36 latek przyznał, że nie nosi przy sobie dokumentów, by policjanci nie zatrzymali mu uprawnień podczas kontroli i ewentulanego przekroczenia punktów.  

Reklamy

Mężczyzna wcześniej już miał zatrzymane prawo jazdy za wykorzystany limit punktów, po czym zadał pomyślnie powtórny egzamin. Teraz sprawa trafi do sądu. Grozi mu grzywna do 5 tys. złotych oraz ponowna utrata prawa jazdy.źródło, wideo, fot. KMP Puławy