Perła Renesansu nagrodą Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”

Konkurs na nazwę nagrody przyznawanej laureatom ZAMOJSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO „Spotkania z historią” został rozstrzygnięty. Wpłynęło ponad 70 propozycji nazwy, która miała nawiązywać do historii oraz Zamościa. Zwyciężyła „Perła Renesansu” nadesłana przez pana Waldemara Jargieło. Wśród podawanych nazw proponowano wręczanie laureatom Zamojskiego Festiwalu Filmowego: Hetmanów, Buław, Sobiepanów, Arkad, Bastionów, Róż Magnackich a nawet Włóczni św. Tomasza.

Reklamy

Pierwsze Perły Renesansu zostaną wręczone już w sierpniu 2013 podczas 14. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Przypomnijmy, że jest to wspólna inicjatywa Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Muzeum Zamojskiego oraz TVP Historia. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu fabularnego, dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej.

 

W programie Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” oprócz sekcji konkursowych pojawią się projekcje plenerowe na Rynku Wielkim w Zamościu i w zrewitalizowanych obiektach twierdzy zamojskiej, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, warsztaty filmowe dla młodzieży oraz panel dyskusyjny. Imprezą towarzyszącą festiwalowi będzie widowisko historyczne „Oblężenie Zamościa – 1813 rok” czyli inscenizacja obrony zamojskiej twierdzy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Zamojskie przy współpracy grup rekonstrukcji historycznej.

 

Na 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” zapraszamy w dniach 15-18 sierpnia 2013.