Piąty numer „Jedności”

W grudniu ukazał się już piąty numer w bieżącym roku pisma Samorządowego Gminy Hrubieszów p.t. „Jedność”.

Reklamy

Wewnątrz oprócz relacji z codziennej działalności z terenu gminy Hrubieszów: szkół, kół, przeglądów, turniejów, zabaw, fundacji, UG itp., znajdziemy kalendarz na rok 2008 oraz życzenia świąteczne Redakcji i Wójta Gminy Hrubieszów J. Mołodeckiego.

Na stronie szóstej przeczytamy o międzynarodowej wymianie młodzieży z Gminnego Gimnazjum z Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, która wyruszyła aż do Krzywego Rogu, miasta położonego w środkowej Ukrainie. Tam oprócz poznanych miejscowych atrakcji, zaprezentowała swoją szkołę i region. W drodze powrotnej towarzyszyli jej uczniowie z tej miejscowości, z którymi wspólnie zwiedzili Zamość, Roztocze, Hrubieszów i Lublin. Był też montaż słowno – muzyczny pt. „W drodze ku wolności…”, występ zespołu wokalnego z Wolicy, dyskoteka. Jednym słowem było świetnie i wspaniale, dlatego młodzież na łamach pisma dziękuje wielu osobom, ale jednocześnie liczy na dalsze podobne działanie.

Reklamy

Ze względu na fakt przystąpienia Polski do strefy Schengen przedstawiciel Straży Granicznej w Hrubieszowie mł. chor. A. Olko zamieścił w numerze sporo przydatnych informacji związanych z tym zagadnieniem.

Na stronach „Żaczka” prowadzonej przez uczniów przeczytamy historię i genezę święta Bożego Narodzenia, kolęd, Wigilii, Nocy Sylwestrowej, Andrzejek czy o św. Mikołaju.

Poznać można historię miejscowości Mieniany.

Jak zwykle okładki są kolorowe, a na nich sporo zdjęć tak, jak i wewnątrz numeru.

Opracował – mak