17 czerwca 2024

Pierwsze elektryczne radiowozy w lubelskiej Policji – ZDJĘCIA, WIDEO

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne środowisku – pierwsze w lubelskim garnizonie dwa radiowozy elektryczne zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Reklamy

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły właśnie nowoczesne i ekonomiczne, a przede wszystkim przyjazne środowisku elektryczne radiowozy. Są to dwa oznakowane pojazdy marki Kia e-Niro – pierwsze tego typu radiowozy w lubelskim garnizonie.

Samochody wyposażone są w 150-konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 160 km/h. Pełne naładowanie akumulatora pozwala na przebycie nawet do 450 kilometrów w trybie mieszanym.

Reklamy

Nowe radiowozy wyposażone są m.in. w kamerę cofania oraz czujniki parkowania, nawigację, automatyczną klimatyzację. Wyposażenie stanowią także wallboxy, czyli stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Zakup elektrycznych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską Policję. Jeszcze w tym roku, dzięki współpracy z WFOŚiGW, uda się lubelskiej Policji zakupić dwa radiowozy hybrydowe.

Reklamy

Wkrótce nowe radiowozy trafią do policjantów z I Komisariatu Policji w Lublinie.


źródło, wideo, fot. KWP Lublin