Pierwszy krok by zostać bohaterem? Zostać Super W w Webkowicach!

Wśród Wolontariuszy są weterani Szlachetnej Paczki, którzy po raz drugi czy trzeci pomogą w szukaniu Darczyńców, jak i nowe osoby, które chcą poznać fantastycznych ludzi a przede wszystkim zaangażować się w znalezienie Darczyńców dla rodzin, które naprawdę potrzebują pomocy.

Reklamy

W ubiegłym roku pomogliśmy 31 rodzinom, dla których przygotowaliśmy mega ilość paczek. W tym roku pomocą chcemy objąć 33 rodziny – zapowiada Katarzyna Sawicka  – Lider Rejonu projektu Szlachetna Paczka w Gminie Werbkowice.

Finał akcji Szlachetna Paczka odbędzie się 7 i 8 grudnia. Opisy rodzin zostaną opublikowane na stronie internetowej Szlachetnej Paczki w połowie listopada. Darczyńcy będą mieli niemal miesiąc na wybranie rodziny, której zechcą pomóc – dodaje Kataryna Sawicka. I przy okazji zachęca do udziały nie tylko indywidualnych Darczyńców, ale także szkoły i zakłady pracy.

Jak wyglądało szkolenie? Uczyliśmy Wolontariuszy między innymi, jak należy przeprowadzić rozmowę z wytypowaną rodziną do pomocy, jak przebrnąć przez dokumentację, poruszaliśmy aspekty prawne dotyczące ochrony danych osobowych, czy własnego bezpieczeństwa. Trener Ewa Nieradko zarażała pozytywną energią paczkową i przekazywała profesjonalną wiedzę z mądrej pomocy i standardów Stowarzyszenia „Wiosna”. Został rozstrzygnięty konkurs z facebooka, zwycięzcami zostali: Marek Ryś –  cyt. „Szlachetna Paczka – to dobry czas, na dobre działanie, dla dobra innych…”Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”” i Diana Sawicka – cyt. „Szlachetna Paczka to pomoc rodzinie w trudnych sytuacjach i znalezienie rozwiązania”. 

Kilka dni po szkoleniu Wolontariusze wyruszyli do rodzin, by szukać tych, którzy żyją w niezawinionej biedzie, zamkniętych w czterech ścianach szarej rzeczywistości i problemów. To właśnie Wolontariusz Szlachetnej Paczki zapuka do takich drzwi, da nadzieję na lepsze jutro, pomoże uwierzyć w marzenia i zapali w tych ludziach światełko nadziei – impuls do zmiany.


Dziękujemy naszym pierwszym Dobroczyńcom, bez których szkolenie Wolontariuszy w Werbkowicach nie mogłoby się odbyć:

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Andrzej Osuch,

Marzena Seń,

Agnieszka Błaszczuk.

 


Aneta Hołuj

Asystent ds. promocji

Rejonu Gmina Werbkowice

projektu SZLACHETNA PACZKA
woj. lubelskie

aneta-holuj@wp.pl

 

Katarzyna Sawicka

Lider Rejonu Gmina Werbkowice

projektu SZLACHETNA PACZKA
woj. lubelskie

k.sawicka3@o2.pl  

  

Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Wygrana 2
Kraków 30-311 

www.szlachetnapaczka.pl

www.wiosna.org.pl