Pierwszy numer pisma „Nasze Uchanie”

Gminna Biblioteka Publiczna w Uchaniach wydała pierwszy numer pisma „Nasze Uchanie”, które ukazuje to, co wyjątkowe i niepowtarzalne w najbliższej okolicy.

Reklamy

Pismo jest efektem pracy zespołu, uczestników projektu „Tu Moje Miejsce – młodzi dziennikarze prezentują walory historyczno-przyrodnicze gminy Uchanie”. Projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, sfinansowany z grantu przyznanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce umożliwił grupie gimnazjalistów nabycie umiejętności dziennikarskich, które mieli okazję wykorzystać w praktyce. Teksty zawarte w publikacji dotyczą obszarów związanych z historią, kulturą i przyrodą gminy Uchanie. Młodzi autorzy starali się zaprezentować swoje Miejsce w taki sposób, by każdy mieszkaniec  poczuł dumę, że właśnie tutaj mieszka.

Realizatorzy projektu zakładają, że pierwszy numer pisma będzie inspiracją do tworzenia kolejnych. Osoby, które chcą podzielić się nieznaną historią z przeszłości, ale też opowiedzieć o ciekawostkach współczesnych Uchań proszone są o kontakt z Biblioteką  (gbpuchanie@wp.pl, tel. 84 6577264). „Nasze Uchanie” to wspólnyprojekt ludzi związanych z tym miejscem. 

Reklamy

 

Info: GBP Uchanie