Pijana 37-latka zatrzymana dzięki obywatelskiej postawie

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 37 – letnia mieszkanka gm. Cyców, która podróżowała bez uprawnień pojazdem marki Opel Corsa. Dzięki informacji od obywatela wpadła w ręce policjantów.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15.00. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od obywatela, że w Łęcznej ulicą Piłsudskiego porusza się pojazd marki Opel Corsa, którego kierująca prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze na ul. Polnej zauważyli wskazane auto, które zatrzymali do kontroli drogowej.

Jak się okazało za kierownicą siedziała 37 – letnia mieszkanka gm. Cyców.  Policjanci sprawdzili stan jej trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto stróże prawa ustalili, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Reklamy

Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy obywatelom, którzy reaguję na tego typu zdarzenia. Pamiętajmy,  że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw czy wykroczeń. Dzięki takim postawom możemy zapobiec wielu tragedii na drodze.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin (M.M.)