Pijana dyżurna ruchu PKP kierowała ruchem pociągów

Ponad promil alkoholu miała w organizmie dyżurna ruchu stacji PKP Łuków. Policjanci zbadali jej stan trzeźwości po anonimowej informacji. 51-latka została natychmiast zdjęta ze służby. Odpowie za pełnienie czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu kolejowym w stanie nietrzeźwości. Grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

1 września po godzinie 19: 00 łukowscy policjanci zostali telefonicznie powiadomieni, o podejrzeniach dotyczących stanu trzeźwości dyżurnej ruchu dysponującej PKP Łuków. Podejrzenia osoby zgłaszającej w pełni potwierdziły się. Służbę na stanowisku pełniła nietrzeźwa 51-letnia mieszkanka Łukowa.

Przeprowadzone badanie wykazało 1,12 promila alkoholu w jej organizmie. Kobieta odpowiedzialna była za ruch pociągów na stacji Łuków. Wczoraj kobieta rozpoczęła pracę o godz. 18: 00. W ciągu godziny, podczas jej dyżuru na szlaku kolejowym odbywał się ruch 10 pociągów osobowych i towarowych. Do zadań kobiety należało obsługiwanie pulpitu nastawczego zdalnie sterowanych rozjazdów kolejowych, zdalne nastawianie sygnałów na semaforach oraz prowadzenie komunikacji radiowej z maszynistami pociągów. 51-latka została natychmiast odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych i zatrzymana w policyjnym areszcie.

Reklamy

Anna K. odpowie za wykonywanie w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Grozić  jej może kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

źródło i fot. KWP Lublin (MJ.)