Pijana potrąciła matkę z 3-letnim dzieckiem. W stanie ciężkim trafili do szpitala [ZDJĘCIA]

Kompletnie pijana 59-latka kierując toyotą potrąciła rowerzystkę przewożącą w foteliku 3 letniego synka. W stanie ciężkim przetransportowano ich do szpitala. Matka walczy o życie.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w sobotę rano w Krasnymstawie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Toyotą Rav 4 potrąciła 45-latkę jadącą rowerem z 3 letnim chłopcem. Obrażenia potrąconych osób są bardzo poważne. 45-latka walczy o życie w szpitalu. Jej 3-letni synek także posiada obrażenia zagrażające życiu.

Podczas próby przebadania, 59-letnia sprawczyni wypadku stała się agresywna i wulgarna wobec policjantów. Od kobiety pobrana została krew do badań. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Okazało się, że chwilę wcześniej na parkingu uszkodziła dwa samochody. Podczas ucieczki z miejsca, doprowadziła do kolizji z kolejnym, zaparkowanym autem. Po przejechaniu kilkuset metrów na tej samej ulicy potrąciła rowerzystkę przewożącą dziecko, po czym przejechała jeszcze około 50 metrów i zderzyła się z kierującą renault, która zatrzymała się na widok wypadku.

59-latkę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz za znieważanie policjanta i kolizje drogowe. Grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował dziś środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

­

Film z doprowadzenia zatrzymanej kobiety:

­

­

(źródło i fot. Policja Lubelska)


Zobacz też:

Dwoje młodych ludzi zginęło w tragicznym wypadku, który spowodował pijany kierowca [ZDJĘCIA]

Dwoje młodych ludzi zginęło w tragicznym wypadku, który spowodował pijany kierowca [ZDJĘCIA]