Pijani rodzice na spacerze z 10-miesięcznym dzieckiem

Noc w policyjnym areszcie spędziła 39-letnia mieszkanka Dęblina oraz jej 42-letni partner, którzy opiekowali się swoim 10 miesięcznym dzieckiem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w ich organizmach.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około pólnocy w Dęblinie.

Dyżurny deblińskiego komisariatu został poinformowany przez funkcjonariuszy sok o parze, która spacerowała po jednej z ulicy z wózkiem, w którym znajdowało się małe dziecko. Ich zachowanie wskazywało, że mogą być po wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Okazało się, że 38- letnia kobieta oraz jej 40- letni partner to mieszkańcy Dęblina i opiekowali się swoim 10-miesięcznym dzieckiem. Byli kompletnie pijani. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w ich organizmach.

Rodzice trafili do policyjnego aresztu, natomiast dziecko do szpitala.

Policjanci ustalają teraz wszelkie okoliczności zdarzenia oraz to czy para swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KWP Lublin