Pijani rodzice

Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie matka, która nie była w stanie wytłumaczyć policjantom, gdzie znajdują się jej dzieci. Kobieta była tak pijana, że nie mogła też wymówić ich imion.

Reklamy

 

Wczoraj po godz. 14:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o tym, że w miejscowości Suchowola matka trojga nieletnich dzieci nie sprawuje nad nimi opieki. W tym czasie spożywa alkohol ze swoimi znajomymi.  Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Tam zastali 41-letnią mieszkankę gm. Wohyń. Kobieta nie była w stanie wytłumaczyć, gdzie znajdują się jej małoletnie dzieci i co robią. Była tak pijana, że nie mogła nawet podać policjantom ich imion. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie.

Policjanci razem z nią pojechali do miejsca zamieszkania, gdzie nie zastali dzieci. Odnaleźli je na terenie świetlicy wiejskiej pod opieką osoby zajmującej się nią. Trójka dzieci w wieku 13, 11 oraz 8 lat trafiła pod opiekę członka  rodziny.

Tego dnia policjanci jeszcze raz interweniowali wobec nietrzeźwego rodzica. Po godz. 19:00 w miejscowości Wohyń pijany ojciec sprawował opiekę nad dwójką swoich małoletnich dzieci. 36-letni ojciec był kompletnie pijany. W związku z tym 11 i 9 letnie dzieci trafiły pod opiekę matki.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności obydwu zdarzeń. Za narażenie dziecka naniebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin