Pijani szli i niszczyli znaki drogowe

Osiemnaście znaków drogowych na kilkukilometrowym odcinku drogi powiatowej zniszczyli wandale w nocy z 10 na 11 stycznia. Zarzuty dokonania tego przestępstwa usłyszało czterech młodych mężczyzn z gminy Biała Podlaska. Impulsem do tego wybryku był alkohol, który wcześniej wspólnie spożywali.

Reklamy

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia 18 pionowych znaków drogowych na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Leśna Podlaska i Terebela. Do tego zdarzenia miało dojść w nocy  z 10/11 stycznia.

Przedstawiciel administratora drogi złożył wniosek o ściganie sprawców. Wandale wyrywali znaki z podłoża oraz zginali je.  Straty oszacowane zostały  na kwotę ponad 2 tys. zł na szkodę Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.

Policjanci z Janowa Podlaskiego o sprawie wiedzieli już wcześniej i prowadzili już czynności w tej sprawie. Mundurowi ustalili czterech sprawców tego przestępstwa, którymi okazali się mieszkańcy bialskiej gminy w wieku od 18 do 20 lat.

Wszyscy usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Z ich wyjaśnień wynika, że czynu tego dopuścili się znajdując się pod wpływem alkoholu. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w łącznej kwocie 1 000 zł.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin